123Hry - Relaxuj online
 
Ako sa čistí záchod CocaColou? E-mail

Ako sa čistí záchod CocaColou?

Coca Cola obsahuje rovnakú kyselinu, ako čistiace prostriedky na chemické čistenie záchodov, vaní, či umývadiel. Netrúfol som si chlipnúť trocha PuliRapidu. Ale zato som doprial pár glgov CocaColy jednému veľmi zanedbanému záchodu. Ako mu chutila? Vyčistí sa stará usadenina lepšie CocaColou, alebo špecializovaným chemickým prípravkom na čistenie záchodových mís? Rozpustí sa v CocaCole klinec, ako to tvrdí veľa ľudí?

Pred časom sa na webe objavili informácie o tom, že záchod možno vyčistiť aj CocaColou. Alebo o tom, že ak hodíte do CocaColy klinec, za 4 dni sa rozpustí. Znie to vcelku zaujímavo a človek aj tomu tak trocha verí. Ale v bežnom živote si to neskúsime.

Nedávno som kupoval Pulirapid - čistiaci prostriedok na vodný kameň. Ak chcete, považujte to aj za reklamu, ale podobné zloženie (i účinnosť) má i mnoho iných prostriedkov na čistenie.


Zaujalo ma, že na obale výrobku je dominantnou zložkou rovnaká látka, aká sa nachádza aj v malinovkách typu CocaCola. (Nielen v nej.)

Výrobca musí uvádzať zloženie v poradí podľa množstva obsahu. CocaCola Light teda obsahuje vodu, farbivo (karamel), umelé sladidlá, kyselinu fosforečnú. (Bežná CocaCola obsahuje namiesto umelých sladidiel veľa cukru.) Potom ďalšie zložky v menšom množstve.

No a zrazu som si povedal: idem zajtra čistiť mimoriadne zanedbaný záchod. Čo tak spraviť test? Recenziu CocaColy :-) A kúpil som si CocaColu. Na čistenie záchodu. Už som sa tešil, ako to na druhý deň vyskúšam na záchode, ktorý nechce byť menovaný. Priznávam, mal som pritom značne zdvihnutý žalúdok.

Ten záchod sa nečistil asi rok a jeho šťastní majitelia nezvykli ani veľmi často splachovať. Načo? Veď treba šetriť vodou.

Otvoril som kokakolu a dal si pár glgov na posilnenie. Mňam.

Zvyšok koly som vylial do záchodu. Praktický tip: ak by ste to skúšali aj vy, upozorňujem, že kola v záchode prudko kypí.

Od istej chvíle ju treba liať doslova po mililitroch, ináč vám polovica koly zbytočne vykypí do odpadu.

Potom som kolu nechal pôsobiť. Občas som opatrne pomiešal vznikajuvšiu žbrndu. Po necelých dvoch hodinách bola moja zvedavosť vybičovaná na maximum. Ďalej som čakať nedokázal (pôvodne som to tam chcel nechať celý deň). Ostatný raz som kefou poriadne pomiešal malinovku v nezvyklom kalichu a spláchol.

Výsledok ma príjemne prekvapil. Nie je to zlé - pomyslel som si. Nasadil som si žlté rukavice a pomocou starej špongie som asi za pol minúty dosiahol stav, ktorý by sa dal pokojne použiť aj do reklamy.

Reklama

Komenty (2)Add Comment
...
autor tttttt, 21/02/10
preco maju amiiiici biele zuby?lebo slopcu cocacolu:smilies/smiley.gif))
...
autor Emma, 30/08/07
Ty koky, a ja že kokakola na pitie. Ide sa na WC čistenie... smilies/wink.gif

Napísať komentár
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley
Smiley

busy
 
< Predchádzajúci   Nasledujúci >

Hľadaj v Žiline   Mapa Žilina   Hľadaj v Bratislave   Mapa Bratislava   Hľadaj v Košiciach   Mapa Košice   Hľadaj v Trnave   Mapa Trnava   Hľadaj v Poprade   Mapa Poprad   liečivá rašelina